Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !
Radio Love Romania - Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Galerie


Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» Discutii pur si simplu ;)
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeLun Dec 03, 2018 2:46 pm Scris de NoLimit

» Ce te-a facut sa zambesti astazi?
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 2:03 am Scris de Irina

» Radio Love
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 9:20 pm Scris de Irina

» Cerere in casatorie cu final...
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 6:14 am Scris de Tony

» Mandrie romaneasca
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 9:52 pm Scris de Tony

» Gafe cinematice
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeSam Sept 24, 2011 12:35 am Scris de Tony

» Filme ON-LINE
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeMier Sept 07, 2011 6:45 am Scris de Tony

» Povestea unei fete care a facut greseala sa se indragosteasca
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 2:11 am Scris de angelrain

» Pe patul de moarte...
Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 8:57 pm Scris de Tony

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure

In jos

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure Empty Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure

Mesaj Scris de Tony Sam Mai 14, 2011 11:35 pm

Deşi s-ar putea să mai dureze încă un an până ce ne vom putea bucura de toate caracteristicile noi ale mult aşteptatului Windows 8, vă prezentăm în cele de mai jos principalele zece zvonuri despre viitorul sistem de operare al Microsoft care îi agită serios pe rivalii de la Apple.

1. Va fi funcţional şi pe tablete

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 91163064
Se pare că Windows va fi disponibil pentru trei tipuri de dispozitive, adică pe lângă obişnuitele PC-uri şi laptop-uri acesta va putea rula şi pe tablete. Iar dat fiind interesul acordat de Microsoft pentru piaţă tabletelor, am putea vedea o ediţie de Windows 8 pentru tablete ARM chiar înaintea versiunii finale pentru desktop.


2. Blue screen devine black screen

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 14794015
“Celebrul” ecran albastru care apare de fiecare dată când sistemul de operare se blochează şi necesită să fie restartat va fi înlocuit de un altul de culoare neagră.

3. Va avea un app store

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 38372412
Chiar dacă screenshot-urile apărute până acum s-au dovedit a fi false, există în piaţă informaţii care susţin că viitorul sistem de operare va deţine totuşi acest "magazin" similar cu cel al Apple.


4. Recunoştere tactilă a parolelor

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 87175807
Windows 8 Center susţine că Windows 8 ar putea să aibă încorporat un sistem de recunoaştere tactilă, similar celui de pe terminalele Android. În loc să tastezi o parolă pentru a te loga, vei putea "desena" o figură predeterminată pe ecran. Acesta va fi Valabil atât pentru tablete, cât şi pentru PC-uri.


5. Recunoaştere facială

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 86651567
Un alt element inedit al Windows 8 este sistemul de recunoaştere facială. Acesta îţi va permite să te loghezi folosind doar cameră web a PC-ului sau a laptopul-ului, noua caracteristică având capacitatea de a-ţi recunoaşte trăsăturile.


6. Portarea pe USB

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 37599848
Una din cele mai importante faciliteti o reprezintă posibilitatea de a porta spaţiul de lucru al Windows 8 pe un stick USB, opţiune pe care o regăsim de altfel la sistemul de operare Linux. De reţinut ca noul produs al Microsoft va permite clienţilor săi să încarce o imagine boot-abilă a Windows 8 de minimum 16 GB.



7. Interfaţa Ribbon

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 24257348
Tot recent, s-a aflat şi faptul că Windows 8 va adopta o nouă interfaţă. Interfaţa Ribbon a fost introdusă pentru prima oară în Microsoft Office 2007, însă se pare că acum va fi utilizată de către aproape toate programele, inclusiv Windows Explorer, unde înlocuieşte meniul şi bara de instrumente.


8. Un nou ecran de logare

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 54370955
Potrivit Windows 8 Center, viitorul sistem de operare va veni cu un nou Welcome Screen. Acesta are un aspect complet diferit şi oferă detalii precum ora, ziua şi data, plus butonul de Start/Shut Down/Restart.



9. Un nou Task Manager

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 33046237
WinRumors susţine că Windows 8 va dispune de un Task Manager nou, mai uşor de utilizat. Astfel, vei putea închide programele care îţi încetinesc PC-ul şi vei reuşi să prelungeşti durata de viaţă a bateriei laptopului.



10. Cont online pentru sincronizare "de oriunde"

Zece zvonuri despre Windows 8 care fac Apple să tremure 34455010
ID-ul online îţi va permite stocarea tuturor setărilor, preferinţelor şi site-urilor favorite din W8. Sistemul de operare găzduit de server va putea fi încărcat pe orice calculator şi din orice loc.
Tony
Tony
Admin

Sex : masculin Zodiac : Varsator Numarul mesajelor : 157
Localizare : Romania
Reputatie : 221

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum