Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !
Radio Love Romania - Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Galerie


Matrimoniale Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» Discutii pur si simplu ;)
Matrimoniale Icon_minitimeLun Dec 03, 2018 2:46 pm Scris de NoLimit

» Ce te-a facut sa zambesti astazi?
Matrimoniale Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 2:03 am Scris de Irina

» Radio Love
Matrimoniale Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 9:20 pm Scris de Irina

» Cerere in casatorie cu final...
Matrimoniale Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 6:14 am Scris de Tony

» Mandrie romaneasca
Matrimoniale Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 9:52 pm Scris de Tony

» Gafe cinematice
Matrimoniale Icon_minitimeSam Sept 24, 2011 12:35 am Scris de Tony

» Filme ON-LINE
Matrimoniale Icon_minitimeMier Sept 07, 2011 6:45 am Scris de Tony

» Povestea unei fete care a facut greseala sa se indragosteasca
Matrimoniale Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 2:11 am Scris de angelrain

» Pe patul de moarte...
Matrimoniale Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 8:57 pm Scris de Tony

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


Matrimoniale

In jos

Matrimoniale Empty Matrimoniale

Mesaj Scris de Tony Mar Oct 26, 2010 8:00 am

Înarmat cu o sticlă de vin ieftin şi un pachet de ţigări light, triple filter, luminous mark…moaaaamaaa s-a terminat cu şmecheria cu ţigările astea, credeţi-mă pe cuvânt, alternativa ieftină şi jalnică la un căţărat pe munte anulat în ultima secundă, am purces la scris, refugiul meu când vremea nu mă ajută. Am rămas ca o valiză cu bombe în ea, abandonată într-un aeroport şmecher, şi mă îndop la greu cu mâncarea pregătită pentru munte, respectiv ouă fierte şi roşii. Plus cafea. Ştia cineva că ouăle fierte calmează? Nu cred. Deci, povestea de azi n-are sfârşit. Am dat din întâmplare, de un site cu anunţuri matrimoniale. Căutam altceva dar am fost îndrumat să-mi găsesc o prietenă intimă, că e mai bună decât toate la ora asta. Dacă vreţi asemănarea, e ca atunci când cauţi o piesă de muzică clasică şi te invadeaza familia Guţă cu cele 345 de albume scoase, care conţin împreună o mie şi ceva de piese. Numai piesele care încep cu nevasta mea sunt vreo 200. Am lăsat la o parte traseele montane şi m-am băgat pe traseiste. Bag şi eu la caterincă o căutare aşa mai generală, fete între 18, să nu fie nici prea mici şi neexperimentate şi 89, ca să nu caut prea mult. Ok, locaţia nu contează, n-am eu treabă ca alţii cu moldovenii sau oltenii… eu chiar ador femeile care se ard cu accent. Se deschid jdemii de pagini. Am setat doar profilele cu poză aşa că prima jumătate de oră mărşăluiesc printre apusuri şi răsărituri de soare, porumbei voiajori, bebeluşi, lacrimi, flori, căţei la greu şi mai ales, buze sau ochi.

Uite, mă uit la una Dana Ta… am uitat să spun că toate-s ale tale pe net. Trebuie doar să vrei şi aleasa e ca şi a ta. Nu te prinzi? Buuun, Dana mea e un ochi cyclops . Unul singur dar cu gene frumos rimelate. Exact cum mi-am dorit dintotdeauna. Ce femeie suplă frate, ce picioare, ce piept, ce buze, nu fraţică, eu sunt ahtiat după un ochi sau o buză. Fiecare cu strumfii lui de pe creier. Ştii ce e interesant la profilele astea? Există undeva acolo o portiţă ca să-i zic asa, un locşor unde bagi un text care să te reprezinte, gen clişeul ăla number one în topul plictiselii cu urăsc minciuna şi manelele... cer şi ofer sinceritate. Exact ca discreţia oferită de damele de companie. Dacă citeşti textele alea, mergi direct la cimitir sa pliveşti bălăriile de pe mormintele neamurilor căzute la Oarba de Mureş, prin ’44, asta dacă n-ai cumva casa plină de cărţile alea verzi care se dau cu ziarul ăla, cum se dădea odata marmelada cu hamsii pe vremuri şi te apuci să le şi citeşti nu numai să le ştergi de praf. Te laşi de agăţat îţi spun eu.

Matrimoniale 18814_pame163-3

Păi cum faci cu Klaudia 4 U care zice aşa: "Frumoasă de pici, am un suflet mare dar dacă mă calcă cineva pe coadă rezolv imediat! Îmi plac motoarele, dacă n-ai cel puţin un motor nu te băga în seamă. Fără scutere şi agramaţi!" Joacă tare fata asta. Ştie ce vrea de la viaţă.

Matrimoniale 220197569_1a9da3d1e6

Trecem la altă consumatoare de cai putere, una zisă Bamboocha. Bamboocha asta, ca să ne înţelegem mai bine, are nişte sâni care intră doar pe monitoarele wide, şi pe vremea aia (acţiunea se petrece acum câţiva ani buni), nici măcar japonezii nu se găndeau la monitoare LCD. Prin urmare, dacă n-ai wide trebuie sa dai pe scroll s-o vezi pe Bamboocha în toată splendoarea ei. În textul ei de prezentare ea zice duios: "Sunt o fată modestă şi cu bun simţ, un pic dusă cu pluta dar revin pe conductă, caut moş cu vilă, piscină şi maşină ca să-i fac trecerea dincolo mai palpitantă. Exclus amărăşteni, încadraţi cu carte de muncă şi bonuri de masă la fabrici în faliment sau patroni de asociaţii familiale cu datorii la stat." Evident şi asta urăşte minciuna cu toată suflarea ei, şi la ce văd eu… asta suflă tot!

Matrimoniale BigTitA11

Cu greu îmi dezlipesc irişii de Bamboocha când, ce văd? Femeia vieţii? Oare? Mică…brunetă… subţirică… genul de miniona dulce pe care eziţi s-o strîngi la piept prea tare ca să n-o omori dar în schimb ai da la ea ca la Rovine fără să-ţi mai faci alte probleme pentru integritatea ei. Suspin si merg rapid la profilul ei… ce să mai frate, asta e… dacă nu e ea, alta nu s-a născut încă. Nick-ul ei e dulce şi fin… November Rain… Nu ştiu exact dacă e fan Guns’n Roses dar m-a lovit acolo unde doare cel mai tare. Mă refer acolo unde doare rău la bărbaţi, lasaţi-mă cu inimile alea în pace că nu e vorba de aşa ceva. November Rain e o "romantică ÎN-CUR abilă…" aşa a scris miniona aşa vă zic şi eu. De fapt, din ce citesc mai mult, încep să mă dumiresc care parte a corpului ei e cea mai greu încercată. Care va să zică, tipa zice că nu-i place să fie " ÎN-CURcată de toti nespălaţii care nu ştie să se poarte în societate, din capul locului nu ÎN-CURajeaz barbaţii care foloseşte cuvinte obscene care mai de care mai murdare, care bate şi jigneşte femeile"! Hmmmm, mi-a plăcut oarecum disCURsul minionei dar am realizat că o relaţie între noi n-ar fii tocmai potrivită. Am fii avut de toate mai puţin comunicarea. Mă refer la cea corectă.

Matrimoniale Image-girl-bed-blonde-ass-_-KOON-woman-sexy-jean-sexy-meny-keiths-women-aaa_large

Părăsesc cu greu profilul lui November Rain şi mă prăbuşesc peste cel al unei blonde…plinuţă… da blondă frate nu aşa. Un pic dolofănică, tipa avea un pic mai mult decât rotunjimile alea Rubensiene care au răvăşit imaginaţia pictorilor din secolul Baroc, avea rotunjimi Landraciene tipic popoarelor unde femeia consumă glucide în stare pură cu sau fără usturoi... dar nimeni nu e perfect, ce s-o mai dau de gard. Fata… cred că e fată până la urmă, se intitulează NickyB-29EnolaGay. Seamănă cu cineva totuşi foarte cunoscut… de la tv… nu ştiu exact dar am văzut-o eu undeva, sigur asta! În fine, fata e sinceră, nu falsă ca altele, şi-a trecut greutatea reală şi atunci am realizat că faza cu "dacă iubeşti treci de toate greutăţile" mai poate suporta nişte modificări pe ici pe colo, că nu e chiar aşa frăţioare! Adică nu toţi avem moace de stivuitoare… asta vreau sa zic. Nicky are nişte texte de cazi în freză nu alta. Îmi plac femeile cu texte şmechere… ca ea. Zice Nicky despre ea: "tsunami în pat, uragan în viaţa de zi cu zi, ciclon în somn, sufletu’ meu… iubirea mea… te rog io nu mă agita mai mult decât sunt deja, ca să nu fac din tine o întamplare nefericită de la prima intalnire. Pasiuni: poker şi trânta". Aţi citit bine, trânta fraţilor! Ştiu că nu e sport olimpic dar mai contează? Adică,ce vreau să zic… nu prea te simţi în largul tău la masă cu bombardierul ăla, zic şi eu. La semne particulare e o chestie drăgălaşă. Fetele bagă un pierce, un tatuaj, chiar o vânătaie mai sexy, ei bine Nicky zice scurt: "fă zdrenţelor,… n-aveţi voi pistrui pă cur câte urme de briceag am eu pe burtă. Plus un tatuaj care reprezintă un tanc rusesc din 1933, care calcă cu şenila o inimă cu tot cu Cupidon şi săgeţile lui înfipte-n ea". Apoi vine textul… "Nu se mai merită să iubeşti în ziua de azi!" Cred că ăla care a tatuat-o pe Nicky e la tratament sau la reanimare acum. În fine, Nicky e totuşi o femeie ca toate femeile, îşi iubeşte copilul, are poze cu el, o fetita, ce e aşa ieşit din comun în asta? Sub poza copilului e şi textul: "Sărăcioooo, care nu aduci nimic la copil, unde dormi sărăciooo, la cămin? N-ai un ban pe tine jegule, spargi casele cu lumea în ele, să afle şi poliţia ce faci tu penalule, te-am ţinut pe bani şi pe tine şi pe familia ta săracule, m-ai bătut de faţă cu copilu’, mereu m-ai bătut de faţă cu copilu’, ai vreun ban la tine sărăcioooo, ai adus ceva la copil?" Mai completă descriere ca asta n-am vazut în viaţa mea. Asta e o femeie adevărată cu condiţia să-ţi placă să te dai cu paraşuta fără să mai ai pretenţia să se şi deschidă. Mi-am dat seama instantaneu care-mi sunt limitele şi trec şi de Nicky.

Matrimoniale Nikita-romana

Atenţia îmi fu imediat atrasă de o femeie… tristă. Asta la o prima vedere. La a doua am revazut cu ochii minţii "The day after tomorrow". Femeia îşi căuta fericirea jelind. Jelea viaţa care a fost nedreaptă cu ea, îl jelea pe cel care a lăsat-o pentru alta mai tânără care făcea oral cu două mâini odată, ceea ce ea nu admitea aşa ceva nici în post şi nici în afara postului, jelea pe cei care au paţit aceeaşi drama ca şi ea, mă jelea pe mine ca n-am curaj să-mi refac viaţa alături de ea, jelea încălzirea globală, dispariţia iminentă a "Wombatului cu Nas Păros din Australia" din care mai sunt doar 113 exemplare (am verificat eu şi asa este să moară mă-sa), jelea tot ce se putea jeli în stare de conştienţă. Femeia nu atrăgea prin ceva anume, poate doar textele ei să-ţi capteze cumva atenţia. La pasiuni , unde altii băgau tenis, călătoriile şi plimbările prin parc, ea lănsa un mesaj menit să îndoaie ţevile de apă caldă şi să facă să sară capacele de la gurile de canalizare de emoţie. De prisos să mai spun că o cheama Floare de Lotus. Iată ce spune Floarea de Lotus: "Îmi place roua dimineţii în care se reflectă primele raze de soare, îmi plac norii pufoşi de pe albastrul ireal al unui cer sublim, îmi plac stelele şi uneori cometele care cad pe bolta pură şi misterioasă a cerului de vară, îmi place susurul apei de izvor care se chinuie să răzbată din adâncuri şi-mi plac ochii curaţi şi nevinovaţi de copil. Dacă ai suflet şi eşti o persoană responsabilă, cu servici sigur, contract pe durată nedeterminată, nu bei, nu fumezi, nu mergi la meciuri, nu ieşi la bere cu baieţii, nu mă laşi singură-n casă ca proasta, nu ascunzi banii de mine, nu mă înşeli, nu sforăi, nu eşti ahtiat după sex, nu faci sex ca în filmele alea, nu ţipi la mine şi nu mă baţi, nu ai tatuaje cu ancore sau mai rău, cu sirene, nu te porţi urât cu popa sau cu mămica, că doar pe ea o mai am, nu umbli încălţat prin casă şi mai ales, nu-şi laşi ciorapii împrăştiaţi prin toată casa, atunci s-ar putea să mai ai o şansă să mă cunoşti." Cred că după ce se parcurge acest text se întampla ceva extrem de normal: se descifrează codul lui Da Vinci, se descoperă leacul împotriva cancerului şi a SIDA, se descoperă în sfârşit o planetă locuită, Israelul cedează 30¾ din propriul teritoriu palestinienilor, iar Anglia devine republică, trece la euro şi recunoaşte autonomia Irlandei de Nord, iar Floarea de Lotus rămâne tot necunoscută.

Matrimoniale 42-20842433

Obosit şi oarecum… să zicem confuz, merg tot mai nesigur mai departe. Îmi puneam fel şi fel de întrebări fără răspuns iar cea care mi-a pus capac a fost Fidela… o tipă simpatică şi isteaţă care nu-şi plângea deloc de milă şi privea viitorul cu un optimism contagios. "Viaţa e o zdreanţă", zice Fidela, "dar s-a prins cineva de ce toata lumea o iubeste?" Rămâi prost când vezi atâta înţelepciune. Fidela prevede valuri de simpatie şi bagă cărbuni la greu: "sunt o femeie normală, îmi plac lucrurile simple făcute în casă, nu umblu aiurea ca altele şi-mi plac marinarii. Dacă eşti marinar, matelot sau bucătar pe vapor, nu mă intereseaza ce, pe vapor să fii, caută-mă negreşit." Apoi scrie de tipar: "NUMAI DE CURSA LUNGA". Trebuie să mărturisesc că asta chiar m-a atras, m-a facut curios adică, aşa încât am pus repede mâna şi i-am trimis un mesaj în care o întrebam dacî acceptă şi marinari de pe barjele de pe Dunăre… chestiile alea ruginite şi sinistre care merg încet la vale încărcate cu lemne şi fier şi se proptesc prin coclauri când Dunărea scade. Am primit imediat un mesaj de la ea care suna cam aşa: "auzi nărăvaşule… ce să fac eu cu pinguinii tăi( aşa le zicea ea marinarilor de pe barjele care eşuau, pinguini, pentru că mereu stau pe cate un buştean şi dau din mâini să-i vadă şi pe ei cineva şi să-i ia de acolo după ce naufragiază cu barjele lor) ? Am zis de cursă lungă, apăi lungă să fie. Fostul meu soţ, răposatul, Dumnezeu să-l ierte, că s-a înecat în final, era exact ce-mi trebuia mie. Pleca 6 luni pe mare şi apoi alte 6 luni era ostatec la piraţii somalezi, niciodată nu m-a deranjat cu ceva. Banii veneau regulat, iar eu n-am dus lipsa de nimic. Nici macar lui nu i-am dus lipsa. Pricepi ce vreau să zic? Deci dacă nu eşti marinar pe un vapor… şi stai aşa, nu orice geamandură răsuflată, nu iubire, un vapor adevărat gen Titanic, care pleacă şi nu se mai întoarce, înţelegi, atunci n-ai ce să discuţi cu mine." Am înţeles imediat care era idea.

Matrimoniale Art_1267261097

Ok, n-a fost ziua mea norocoasă, dar nu am disperat. Aveam conecţie bună la internet. În final am dat şi peste ceea ce căutam de fapt, Camelia... şi nu virtual... După cum a început omenirea... probabil copilul meu o găsii tot astfel de specimene dornice de... orice...



Tony
Tony
Admin

Sex : masculin Zodiac : Varsator Numarul mesajelor : 157
Localizare : Romania
Reputatie : 221

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum