Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Radio Love Romania - Forum
Pentru a avea acces la acest forum trebuie să vă logaţi !
Radio Love Romania - Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Galerie


Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» Discutii pur si simplu ;)
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeLun Dec 03, 2018 2:46 pm Scris de NoLimit

» Ce te-a facut sa zambesti astazi?
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeVin Sept 05, 2014 2:03 am Scris de Irina

» Radio Love
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 9:20 pm Scris de Irina

» Cerere in casatorie cu final...
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 6:14 am Scris de Tony

» Mandrie romaneasca
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 9:52 pm Scris de Tony

» Gafe cinematice
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeSam Sept 24, 2011 12:35 am Scris de Tony

» Filme ON-LINE
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeMier Sept 07, 2011 6:45 am Scris de Tony

» Povestea unei fete care a facut greseala sa se indragosteasca
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 2:11 am Scris de angelrain

» Pe patul de moarte...
Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 8:57 pm Scris de Tony

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

5 participanți

In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de kisses Joi Ian 21, 2010 12:53 am

EXISTĂ FEMEI FRIGIDE??? Nuuuu! Termenul "frigidă" este învechit şi nu se poate susţine din punct de vedere ştiinţific. O femeie lipsită de dorinţă sau care are probleme cu orgasmul nu s-a născut cu ele în zestre, aşa cum nici bărbaţii nu vin pe lume cu problemele de potentţă. Factorii din lumea exterioară îi fac să devină ceea ce sunt. Poate că o femeie nu şi-a găsit partenerul potrivit. Ea e lascivă, iar el grăbit sau brutal. Poate că a suferit un viol şi sentimentul faţă de partener e de frică. Şi aici, rezolvarea se află în dialog. Nu închideţi cu cheia dificultăţile sexuale. Discutarea deschisă a lucrurilor rezolvă adesea cele mai grave probleme. Cu o condiţie: SĂ NU JIGNIŢI. Ironiile şi jignirile pot să aducă la starea de impotenţă cel mai viril bărbat. Există nenumărate cauze pentru care corpul nostru spune "NU" dragostei fizice, iar ele trebuie descoperite pas cu pas . (oanaaa)
kisses
kisses

Sex : feminin Numarul mesajelor : 10
Localizare : Buzau, Romania
Reputatie : 100

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Tony Vin Ian 22, 2010 9:33 am

Păi, cel mai simplu mod de a scăpa de probleme, în cuplu, este să dai vina pe celălalt. De exeplu, în cazul în care o femeie nu îşi atinge apogeul sexual, nu este ea de vină că are inhibiţii, sau că nu-i spune partenerului ce-i place... NUUUU! Este vina bărbatului că lui îi place altfel decât ei. Dacă o femeie nu ajunge la orgasm în timpul actului sexual tot vina bărbatului este că face parte din "... lumea exterioară ..." şi astfel o influenţează pe femeie să fie frigidă. " ... sentimentul faţă de partener e de frică..." nu cred că ai face sex cu cineva, de bună voie dacă ţi-ar fi frica de el.

Eu zic aşa, hai să ajungem la o concluzie. Discuţia este importantă într-o relaţie. Sexul este important într-o relaţie. Într-o relaţie nu este vorba numai despre bărbat sau numai despre femeie, este vorba de amândoi, luaţi ca un cuplu, acţiuniile ambilor parteneri duc la clădirea sau dărâmarea relaţiei. Frigiditatea unei femei nu plecă de la bărbatul care încearcă sa aibă o relaţie cu ea, ci din capul ei. Se limitează la o anumită sexualitate. Nu cred că există bărbat pe lumea asta să-i zică partenera: "Vreau să fac dragoste cu tine... aşa şi aşa..." şi ăla zice : "NU!"

Comunică ce-ţi doreşti, fanteziile care le ai... Carpe Diem !
Tony
Tony
Admin

Sex : masculin Zodiac : Varsator Numarul mesajelor : 157
Localizare : Romania
Reputatie : 221

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Este, oare, viata o PROBLEMA si avem nevoie de indicatii cum sa o rezolvam?

Mesaj Scris de Irina Vin Ian 22, 2010 9:55 pm

Citesc si ma minunez.Si nu ca ar fi ceva minunat in ceea ce ati scris, ci doar pentru ca eu cred ca acesta ar fi un subiect tabu. Poti, oare, sa dai sfaturi cuiva cum sa faca sex sau dragoste?Poti sa dai sfaturi ce ar trebui sa simta, cum sa isi alinte partenerul? Nu stiu, mi se pare un subiect care ar trebui discutat doar intre parteneri, nu pe un forum. Oare oamenii cu deficiente in vorbire, ma refer la surdo-muti nu pot fi fericiti pentru ca nu vorbesc in timpul actului sexual? Cum sa dai , frate, sfaturi ? Fiecare face cum simte, simte cum ii place, si se exteriorizeaza asa cum crede ca e bine. Dar probabil ca e bine sa fie partenera vorbareata in pat, asa, partenerul, care oricum are capul calendar de ce ii sporovaieste toata ziua, o saruta mai mult. Nu de alta, sa ii inchida gura. Da, poti da sfaturi de contraceptie, sfaturi maternale, dar nu sfaturi de cum sa faci sex. Sincer, il consider subiect tabu.


Ultima editare efectuata de catre Irina in Vin Ian 22, 2010 10:41 pm, editata de 1 ori
Irina
Irina
Admin

Sex : feminin Zodiac : Capricorn Numarul mesajelor : 107
Localizare : Giurgiu, Romania
Reputatie : 681

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Tony Vin Ian 22, 2010 10:32 pm

Irina, nu a zis nimeni sa vorbeasca in timpul actului sexual, ci despre el. Comunicarea face viata sexuala mult mai frumoasa, pentru ca asa se cunosc preferintele, fanteziile fiecarui partener, dar asta nu se face in timp ce ai actul sexual... sau ma rog, numai daca asta iti place. Cu partenerul, pe plan sexual ai doua alegeri:
  1. Ramai tu
  2. Devi ce-i place celuilalt


Daca cele doua alegeri se si suprapun, atunci e perfect. In fond... dragostea nu inseamna sa primesti, ci sa oferi neconditionat.
Tony
Tony
Admin

Sex : masculin Zodiac : Varsator Numarul mesajelor : 157
Localizare : Romania
Reputatie : 221

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Irina Vin Ian 22, 2010 10:43 pm

Ai trisat Tony. Cand am citit eu prima postare, acolo scria clar sa nu vorbesti despre problemele de la servici in timpul actului sexual, sau despre alte neplaceri. Stiu ce am citit Razz


Ultima editare efectuata de catre Irina in Lun Ian 25, 2010 9:30 pm, editata de 1 ori
Irina
Irina
Admin

Sex : feminin Zodiac : Capricorn Numarul mesajelor : 107
Localizare : Giurgiu, Romania
Reputatie : 681

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Despre lucrurile sfinte (adica despre p...)

Mesaj Scris de Freya Sam Ian 23, 2010 1:46 am

Irina a scris: "Citesc si ma minunez.Si nu ca ar fi ceva minunat in ceea ce ati scris, ci doar pentru ca eu cred ca acesta ar fi un subiect tabu"..Am sa comentez un pic pe tema asta:
Te-au invatat bunicii si parintii ca nu-i frumos sa pronunti cuvintele astea... Mai tarziu ai aflat ca se numeste tabu toata treaba asta. Banuiesc ca cei care gandesc asa in continuare si-o trag cu hainele pe ei, cu lumina stinsa si beti..
Toata lumea, dar absolut toata lumea, isi doreste o p.... Unii se nasc cu ea, altii o vor inauntru. E un fapt cat se poate de real. Traim pentru p...
Educatia sexuala e lucru rar aici in tara bananiera. La sat "aicisha". Printre "crestini". E rusine... E pacat... Mergi in iad... Te vorbeste lumea... Iesiti ba din porumb odata. Eventual secolul asta. Ca-i vai de noi. De voi, pardon. Cu speranta ca nu v-ati excitat, va urez să aveti parte de p... sanatoase:Smile
Freya
Freya

Sex : feminin Numarul mesajelor : 30
Localizare : Germania
Reputatie : 201

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Irina Sam Ian 23, 2010 5:46 am

Iata ca am aflat si eu pentru ce traieste lumea... nu ma mira, dar unii au alte teluri . Asa cum zice Freya, citez "Toata lumea, dar absolut toata lumea, isi doreste o p.... Unii se nasc cu ea, altii o vor inauntru. E un fapt cat se poate de real. Traim pentru p..."
Educatia sexuala e lucru rar aici in tara bananiera." Nu toata lumea traieste pentru o p... aia e alta meserie. Multi au alt tel in viata, noar sa simta o p... Se mai intampla si exceptii, ma bucur ca gandesc asa, altfel eram si eu o ... care traieste doar pentru....
Irina
Irina
Admin

Sex : feminin Zodiac : Capricorn Numarul mesajelor : 107
Localizare : Giurgiu, Romania
Reputatie : 681

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de HardFly Mier Ian 27, 2010 5:06 pm

E primul meu post aici, nu stiu de ce m-am inregistrat, cum am gasit forumul (pe google) si nici nu stiu de ce ma bag in discutii interminabile, dar cred ca am ceva de spus.

Freya a scris:Freya a scris: "
Toata lumea, dar absolut toata lumea, isi doreste o p.... Unii se nasc cu ea, altii o vor inauntru. E un fapt cat se poate de real. Traim pentru p..."

Probabil ca ai descoperit sensul vietii, motivul pt care traim, si asa mai departe, dar nu crezi totusi ca te limitezi doar la ce ai spus? Sunt deacord cu spusele tale, cu sfanta p.... si cuvioasa p... (cealalta, care incepe tot cu p), dar nu cred ca te poti limita. Poate ca asta e scopul, dar frumusetea consta in modul cum e pus in aplicare...

Cat despre ce spunea Irina, nu am prea multe cuvinte, vad ca femeile in general arunca vina pe barbati pt orice motiv (cum ar fi dupa o despartire: din cauza lui nu mai am eu apa calda ... din cauza lui m-am schimbat, din cauza lui sunt antisociala....etc) asa ca, de ce nu si frigiditatea?
Poate ca Brutus e cauza frigiditatii, dar tu ce faci ? Te trantesti, il lasi sa faca treaba si dupa un timp il intrebi daca a terminat?
HardFly
HardFly

Sex : feminin Numarul mesajelor : 2
Reputatie : 20

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Pt. HardFly

Mesaj Scris de Freya Vin Ian 29, 2010 5:37 am

Era o joaca, un exercitiu.. o ironie... E posibil ca eu sa cer prea mult de la lume.. E vina mea.. Data viitoare o sa mentionez ca e un pamflet.
Freya
Freya

Sex : feminin Numarul mesajelor : 30
Localizare : Germania
Reputatie : 201

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Irina Lun Feb 01, 2010 5:17 am

"Educatia sexuala e lucru rar aici in tara bananiera. La sat "aicisha". Printre "crestini". E rusine... E pacat... Mergi in iad... Te vorbeste lumea... Iesiti ba din porumb odata. Eventual secolul asta. Ca-i vai de noi. De voi, pardon. Cu speranta ca nu v-ati excitat, va urez să aveti parte de p... sanatoase"... Asta scrie freya, apoi spune ca era o gluma. Mie mi s-a parut a fi la modul cel mai serios posibil. Adica, noi, astia din Romania, suntem in tara bananiera, in lanul de porumb... Oare ea daca e plecata afara din tara este maimuta dusa in alta parte la zoo? Uite ca imi permit si eu o gluma la fel de proasta ca a ei Wink
Irina
Irina
Admin

Sex : feminin Zodiac : Capricorn Numarul mesajelor : 107
Localizare : Giurgiu, Romania
Reputatie : 681

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de HardFly Lun Feb 01, 2010 10:07 am

Freya a scris:Era o joaca, un exercitiu.. o ironie... E posibil ca eu sa cer prea mult de la lume.. E vina mea.. Data viitoare o sa mentionez ca e un pamflet.
nu neaparat ceri prea mult, dar intr-un calcul daca ignori valorile care pt tine sunt neglijabile iti da cu virgula...
si ... irina, frumos spus...
HardFly
HardFly

Sex : feminin Numarul mesajelor : 2
Reputatie : 20

Sus In jos

Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit Empty Re: Femeia frigidă este invenţia bărbatului vanitos şi grăbit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum